Site Rengi


Antika Alan Yerler Hakkında- 0535 014 2802

Antika Alan Yerler Hakkında- 0535 014 2802

Her eski eşyanın antika olması mümkün müdür? Bu soruya cevap verebilmemiz için antika eşyanın özelliklerini iyi belirlemiş olmamız gerekiyor. Öncelikle bir eşyanın antika değeri olabilmesi için tarihe tanıklık etmesi gerekiyor. Oldukça az bulunan bir eşya olması da o eşyanın antika olma özelliğini güçlendiriyor. Bu kapsamdan bakıldığında resimler, heykeller, mobilyalar, kitaplar hatta kap kaçaklar dahi antika değeri taşıyabilir. Antika alan yerler bunu daha iyi değerlendireceklerdir.

Bir eşya eğer antika değeri taşıyorsa insanlığın doğası gereği merak uyandırırlar. İşte bu sebeple de koleksiyoncuların dikkatini çekerler. Bu durumda antika merakı olan koleksiyoncuların ilgi gösterdikleri ürünlere bir bakmak gerekir.

Bazen bir avize, bazen de bir mobilya antika olabilir. Cam eşyaların ya da mobilyaların da antika olma ihtimali fazladır. Günümüzde en çok değer gören antika eşyalar ise kitaplar, plaklar, objeler, tablolar antika değeri taşımaktadır. Bunlara pul, eski para, kartpostal, telefon ve daktiloları da dahil edebiliriz. Ancak antika alan yerler bu konuda daha deneyimli olacağından daha gerçekçi bilgileri sunabileceklerdir.

Antika Alan Yerler Değerlendirmelerini Nasıl Yaparlar?

Antika eşyalar genelde tarihte yer alan önemli kişilere ya da önemli olaylara ışık tutarlar. Uzun senelerce iyi korunan eşyalar olması da ayrıca önem taşır. Tabi başka özellikleri de antikanın değerini etkileyecektir.

Bulundukları döneme göre isimlendirilen antika eşyalar genelde imal edildikleri dönemin özelliklerini yansıtırlar. Örneklemek gerekirse İngiliz antikaları Kral George’yi veya Kraliçe Victoria’yı yansıtabilir. O nedenle antika eşyada yerin ve dönemin izlerinin olması gerekir. Bu o antikayı daha değerli kılar. Bunun yanında mevcut antikanın kimin tarafından yapıldığı da ayrıca önemlidir. Hangi fabrikada yapılmıştır ya da hangi usta hatta sanatkar yapmıştır? Bu tespit edilebiliyorsa eğer antikanın değeri katbekat artış gösterecektir.

Bir antika eşyanın ne zaman yapıldığını ve nerede yapıldığını ancak uzmanlar anlayabilirler. Onlar da antika alan yerler bünyesinde hizmet verirler. Bu uzmanlar genelde ürünün malzemesine, renklerine, ustalığına yıpranmışlık durumuna ve modeline bakarak bir karar verirler. Eğer sizlerinde evlerinizde antika eşya var ise ve bu sizin için cazip bir durum değilse bizleri arayabilir hatta ürünlerinizin fotoğraflarını göndererek ön bilgi alabilirsiniz. www.antikaciniz.com sizlerin evinize geliyor ve ürünlerinize en doğru fiyatlandırmayı yapıyor.

18 Haziran 2016
2.601 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
×

Merhaba!

×