Nerede O Eski Kitap Kokuları – 0535 014 2802

Nerede O Eski Kitap Kokuları – 0535 014 2802

Sahafların önünden geçerken çevreye yayılan o kitap kokusu bile artık kalmadı. Ne yazık ki ikinci el kitap alan yerler de her geçen gün azalıyor. Ama halen bu işi son derece dürüst bir şekilde yapanlar da yok değil.

İnsanların zamanlarını değerlendiren en önemli araçlardan olan kitapların geçmişten günümüze kadar halen değerini korumakta olduğunu görmekteyiz. Eski dönemlerde insanların daha zor şartlarda oluşturdukları kitapların günümüze kadar korunması halinde antika değeri gördüklerini belirtebiliriz. Yapım yılına, eserin sahibine ve içeriğine göre değeri tespit edilmekte olan eski kitapların halen sorulmakta olduğunu görebilirsiniz.

İnsanlara geçmişi anımsatan, o dönemlere götüren ve yaşanılan dönemlere ait izleri taşıyan eski kitapların kendine özgü hoş kokularını unutmak mümkün değildir. Şiir kitaplarından romanlara, hikayelerden eski el yazması kitaplara kadar pek çok kapağıyla ve içeriğiyle ilgi çekmeyi başaran kitapların yaşattığı güzel duyguları ve hoş kokusunu günümüzde alamamaktan şikayet eden pek çok insan bulunmaktadır.

Eski Kitaplara Rağbet Artıyor

Bu nedenle eskiye daha çok rağbet edilmekte olup, geçmişte kalan eski kaplama ve el yazısı olan kitapların yeniden günümüzde aranmakta oldukları görülmektedir. Özellikle antika kitap alım satımını gerçekleştirmekte olan adreslere başvuran kişiler, eski kitap kokularını yeniden alabilmek adına geçmişte okunmuş ve hayranlık bırakmış olan eserlere yönelik arayışlarını sürdürmektedirler. Ancak bu kitapların ortak bir özelliği olarak, ender bulunması kişilerin beklentilerini bazen boşa çıkarmakta, bazen ise antika kitap alan dükkanların kapılarını aşındırmalarına neden olmaktadır. Her fırsatta eski kitap arayışını yinelemekte olan kişilerin eski kitap kokularının arasında kaybolmak istediklerini belirtmelerine şahit olabilirsiniz.

Eski Kitap Kokularını Özleyenler

Birçok bilimsel araştırmaya da konu olan eski kitap kokularını özleyenlerin çözüm olarak antika kitap alım satım adreslerinde bu yöndeki taleplerini iletmekte olduklarını görmekteyiz. Sizler de internet üzerinden yapacağınız araştırmalarda İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde bu hizmetlerden faydalanarak eski kitaplara yeniden ulaşabilirsiniz. Geçmişin izlerini taşıyan ve önemli isimlerin eserlerinden oluşan kitap koleksiyonlarına sahip olmak isteyenlerin uğrak adreslerinden olan ve sektöre hareketlilik katan bu firmalar sayesinde kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz.

Yıllanmış hatıraları barındırmakta olan ve özellikleri bakımından insanların odak noktası haline gelmeyi başaran eski kitapların kokusunu içine çekmek isteyenlere fırsat tanıyan adresler sayesinde bir nebze olsun aradığınıza ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Üstelik kitapçıları tek tek gezmek yerine sizler de online olarak hizmet veren adreslerle iletişime geçebilirsiniz.

Eski kitap alan yerler genelde sahaf olarak nitelendirilirler ancak aslında onlar tamamen değer üretenlerdir. antikaciniz.com olarak sizlerin tüm antikalarınızı değerinde alıyoruz. Antika alan yerler konusunda bize danışmadan işlem yapmamanızı öneriyoruz.  

18 Haziran 2016
2.613 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
×

Merhaba!

×